فهرست

اخبار برگزيده

نشست مجازی کسب و کارهای محلی و اقدامات حمایتی کتابخانه

نشست مجازی کسب و کارهای محلی و اقدامات حمایتی کتابخانه در فضای مجازی برگزار شد.

نشست مجازی دومین جایزه خدمات کتابخانه عمومی : کسب و کارهای محلی و اقدامات حمایتی کتابخانه با حضور حمیده هدایتخواه ،دکترای مطالعات زنان؛ مدیرتوانمندسازی موسسه کسب وکار رویش با هدف استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی در راستای معرفی مؤثر و مفید کسب‌وکارهای کوچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد، نشست مجازی دومین جایزه خدمات کتابخانه عمومی : کسب و کارهای محلی و اقدامات حمایتی کتابخانه با حضور حمیده هدایتخواه ،دکترای مطالعات زنان؛ مدیرتوانمندسازی موسسه کسب وکار رویش با هدف استفاده از ظرفیت کتابخانه‌های عمومی در راستای معرفی مؤثر و مفید کسب‌وکارهای کوچک برگزار شد.
اداره کل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد بعنوان دبیرخانه دومین جایزه ملی خدمات کتابخانه عمومی اقدام به برگزاری انشست مجازی،کسب و کارهای محلی و خدمات حمایتی کتابخانه در بستر فضای مجازی کرد.
حمیده هدایتخواه، به عنوان مهمان مجازی این نشست،نقش کتابخانه های عمومی در ایجاد کسب و کارهای محلی را در قالب آموزش و تولید محتوای تخصصی برای متقاضیان کسب و کار دانست و بیان داشت:کتابخانه ها می توانند با برگزاری کلاس و کارگاههای آموزشی در بستر وب و بصورت مجازی و یا از طریق تهیه کتابچه ها و بروشورهای آموزشی،محتوای تخصصی روان و سلیس و متناسب با کسب و کار مربوطه تولید کنند و آن را در اختیار تعاونی های پشتیبانی مشاغل خانگی و افراد متقاضی کار قرار دهند.
هدایتخواه ادامه داد:کتابخانه ها می توانند در کنار تعاونی های مشاغل خانگی و افراد متقاضی و با در دسترس قراردادن منابع و اطلاعات، در راستای راه اندازی کسب و کارهای محلی و کوچک قدم بردارند.
در پایان نشست مصوب گردید؛تعدادی از کتابداران توانمند و علاقه مند به حوزه کسب و کارهای محلی در استان،ظرفیت های بومی و محلی منطقه را در جهت راه اندازی کسب و کارهای کوچک شناسایی کنند وبا تولید محتوای تخصصی و آموزش متقاضیان با همراهی تعاونی های پشتیبانی مشاغل خانگی،اقدام به راه اندازی کسب و کارهای کوچک محلی در منطقه مورد نظر کنند.
گفتنی است این نشست با استقبال خوبی در فضای مجازی روبه رو شد.